S.S.S.

Durak takip sistemini tanımak, almak isteyenler için aklınıza takılan bir takım soruları burada cevaplamaya çalışacağım. Umarım sorularınıza cevap olurlar.

 1. Üyeler arasında hak ihlalleri son bulur , düzen ve huzur gelir.
 2. Gereksiz yere çalıştırılan personeller olmaz tasarruf edilir.
 3. Kurallara uyulan bir kooperatifte hem yolcular hem yönetim sorunlar yaşamaz.

Her kooperatifin kendi çalışma stili ve ceza yapısı vardır, Mest Durak Takip Sistemi , ortak akıl yöntemi ve yılların tecrübesi ile bünyesinde bulunmayan bir özellik dahi olsa çok kısa sürede istediğiniz sonucu verecek hale getirilir, alıştığınız yapı bozulmaz, talebiniz halinde daha iyi bir hale getirilir.

Servis hizmeti durak takip sisteminin en önemli tarafları arasındadır, yerine servis hizmeti veremeyen bir firmanın bu sistemi yürütmesi imkansızdır. Servis hizmeti hakkında çeşitli çözümlerimiz bulunmaktadır aşağıda bunları görebilirsiniz.

 • Yetkili bayilerimiz olan bölgelerde teknik ekibimiz ihtiyacınız olduğunda size çözüm sağlayacaktır.
  • YALOVA
  • KOCAELİ
  • BURSA
  • İSTANBUL
 • Eğer kooperatif bünyesinde daha önce araç takip sistemleri konusunda hizmet veren bir personeliniz var ise kendisi ile hizmet anlaşması yaparız ve bizim adımıza size hizmet vermeye devam eder.
 • Yukarıdakilerden hiçbiri yok ise, güzergahınızda esnafınız tarafından güvenilen bir teknik ekip ile anlaşılıp servis hizmeti vermesi sağlanır.

Yukarıdaki standart bakım ve servis hizmetimiz dışında merkez ofisimiz de sürekli uzaktan size teknik destek verecektir.

Birçok elektronik eşya gibi cihazlarımız iki yıl üretici garantisine sahiptir. Arıza durumunda uzaktan müdahale şansı kalmamışsa kooperatifinize satış anında vereceğimiz yedek cihazlardan birini kullanabilir ve sisteminizi duraksamadan çalıştırmaya devam edersiniz, arızalı cihazın kargolanıp onarım işlemleri bittiğinde tarafınıza geri gönderilir . Bu adımda iki methot uygulanır.

 • Cihazın garantisi halen devam ediyorsa hiçbir ücret yansıtılmaz.
 • Cihazın garantisi bitmiş ise daha önce belirtilmiş olan onarım bedeli müşteriye yansıtılır.
 • Eğer garantili cihaza kullanıcı hatası olacak şekilde bir müdahale yapıldıysa yine onarım yada değişim bedeli müşteriye yansıtılır. Aşağıda bu tarz durumlara örnekler görebilirsiniz.
  • Sıvı teması
  • Cihazın yada aksesuarlarının kasten kırılması, koparılması
  • Araç kaynaklı yada aracın onarımı sırasında yüksek akıma maruz kalması

Kooperatif yönetimi ile varılan anlaşma sonucunda cihaz ve kullanım bedelleri kooperatif bütçesinden yada direk olarak üyelerden tahsil edilebilir. Sonraki yıllarda alınacak harita kullanım bedeli ve data belleri için de bu durum geçerlidir.

Web sitemizde alt bölümde durak takip sistemi müşterilerimizin bilgilerini verdik, hatta sistemimiz hakkındaki yorumlarını da görebilirsiniz, eğer talep etmeniz halinde iletişim bilgilerini verebiliriz, daha fazla referansta sunabiliriz.

 • Kooperatif yada üyelerden peşin olarak alınabilir.
  • Kredi kartına 6 Ay vadeli olacak şekilde taksit yapılabilir. ( Vade farkı müşteriye aittir)
 • Yapılacak sözleşmede belirlenen oranda peşinat alınır kalan bedel sözleşme süresince taksitlendirilir. Bu yöntemde aylık bedeller kooperatif yönetiminden tahsil edilir. Yönetimin bu konuda iş birliği tarafımızdan beklenir.
 • Tüzel kişiler ile yapılacak anlaşmalarda eğer talep edilen kiralama usulü satış ise cihaz bedeli olarak peşinat alınmaz, aylık ödemeler kooperatif yönetiminden tahsil edilir. Yönetimin bu konuda iş birliği tarafımızdan beklenir.

Mest Durak Takip Sistemleri olarak şuan ağırlıklı olarak Vodafone ile çalışmaktayız, ülkenin neredeyse her noktasında cihazlarımızın takılı olduğu araçlar dolaşmakta ve her hangi bir çekim problemi yaşanmamaktadır. Eğer bölgenizde sıra dışı bir durum varsa ve mevcut operatörümüz tarafından giderilemiyorsa başka bir operatör ile çalışmamızda herhangi bir engel olmayacaktır.

Satış sözleşmesinin yanında talep etmeniz halinde  ek bir sözleşme ile hizmet süreniz uzatılabilir. Hizmet sürenizin bitmesine doğru yeni sözleşme için iletişime geçilecektir. Mest Durak Takip Sistemleri olarak hiç bir zaman müşterilerimizi, kooperatif yönetimlerini mağdur edecek zor durumda bırakacak şartlarla masaya oturmayız. Sözleşmelerimizde oluşabilecek ön görülen tüm detaylar açık şekilde belirtilir ve müşteri hakları ön planda tutulur.

Yönetimin istediği izin verdiği oranda üyelerde sistemden faydalanabilir, üyelerin sadece araçlarını takip edebilecekleri kullanıcıları ücretsiz olarak açılır, her üye kaç aracı varsa kendi kullanıcısından izleyebilir.

Mest Durak Takip Sistemleri 7×24 çalışacak şekilde tasarlanmıştır, tabiki mücbir sebepler ile nadir de olsa duraksamalar yaşanabilir bunların neler olduğu aşağıda listelenmiştir. Böyle bir durumun oluşması durumunda önceden müşterilerimize haber vermekteyiz, mağdur olmamaları için en hızlı şekilde sorunları çözmeye çalışırız.

 • Genelde durak takip sisteminin kullanılmadığı geç saatler de yapılsa da sunucu bakımları yapıldığı zamanlar kısa süreli olarak durabilir.
 • Telekominikasyon operatörleri tarafında oluşacak arızalarda
 • Ülke genelinde internet ağlarında yada harita sağlayıcılarının erişimleri konusunda kısıtlamalarda .
 • Mücbir sebepler (Deprem, Sel, Savaş v.b. )

Bulunduğumuz sektör sebebi ile yaptığımız sözleşmelerin bağlayıcılığından verdiğimiz hizmeti kesmemiz mümkün değil, sıra dışı bir durum oluşması halinde öncesinde müşterilerimize bilgi verilir , hakları korunacak şekilde sistemin devri yada ücret iadesi yapılır.

Peşin satışlarda sözleşme şartı bulunmamaktadır 1 yıllık sözleşme yapılır, taksitli ve kiralama usulü satışlarda karşılıklı yapılan anlaşma sonucunda minimum 2 yıl olacak şekilde sözleşme yapılır.

Peşin satışlar dışındaki sözleşmelerde , müşterinin sistemi kullanmaktan vazgeçmek istemesi ve sözleşmeyi fesh etmek istemesi durumunda kalan bedeller peşin ödenir yada sözleşmede belirtilen şartlar uygulanır. Kiralama sözleşmelerinde sözleşme süresince alınacak olan kira bedelleri peşin olarak alınır, cihazların iadesi sağlam olarak müşteri tarafından yapılır.

Daha Fazla Bilgi İçin ?

Yukarıda elimizden geldiğince sistemimiz hakkında ön bilgiler vermeye çalıştık eğer öğrenmek istediğiniz farklı şeyler varsa lütfen.

BİZE YAZIN